Nordpeis, Nórske pece a krby

SKUTOČNE NORDPEIS?


ŠPECIÁLNE BETÓNOVÉ OPLÁŠTENIE Nordpeis je najväčším výrobcom a popredným dodávateľom obstavbových plášťov v Európe. Opláštenia sú vyrobené z ľahko inštalovateľných prvkov a sú špeciálne navrhnuté z vystuženého ľahkého betónu s vysokou odolnosťou voči teplu a teplotným výkyvom.

MODERNÁ NÓRSKA TECHNOLÓGIA SPAĽOVANIA Nórsko je technologicky veľmi vyspelá krajina a na efektívne spaľovanie je tu kladený veľký dôraz. Produkty Nordpeis sa vyznačujú energetickou úspornosťou, efektívnym využívaním paliva, sú šetrné k životnému prostrediu, majú vyššiu spaľovaciu teplotu, vyššiu účinnosť a vo všetkých ohniskách je použitá Thermotte™ výstelka.

VIAC ENERGIE S THERMOTTE™ Špeciálna výstelka spaľovacej komory ThermotteTM prispieva k optimálnemu využitiu paliva a čistejšiemu horeniu. Materiál výstelky zabraňuje jej zadymeniu a usadzovaniu sadzí. Je odolný vysokým teplotám spaľovania, až do 1280 °C a preto sa vyznačuje čistým horením. Má vysokú pevnosť a odolnosť proti nárazu.

AKUMULÁCIA TEPLA PowerStoneTM je jedinečný akumulačný materiál vyvinutý priamo firmou Nordpeis. Akumuluje tepelnú energiu vytvorenú spaľovaním dreva, aby ju potom rovnomerne a postupne dlhú dobu sálal do okolia. Vyznačuje sa jednoduchou montážou bez potreby lepidla (navrhnuté ako stavebnica) a enormnou akumuláciou tepla.

ĽAHKÁ INŠTALÁCIA Krby Nordpeis umožňujú jednoduchú a rýchlu montáž. Stavbu je väčšinou možné dokončiť za jediný deň.

VYBERANIE POPOLA Niektoré Nordpeis vložky majú integrované riešenie, popolník ako súčasť výstelky ohniska. Pri horení je popolník súčasťou ohniska a po vychladnutí je tak možné popol jednoducho vybrať.

NORDPEIS pece a krby

Krby mali vždy v srdciach a domovoch Nórov zvláštne miesto. Zimy v Nórsku sú chladné, noci dlhé a krajina pokrytá veľkou prikrývkou snehu a ošľahávaná ľadovými vetrami. Preto mal oheň v týchto chladných častiach vždy výnimočnejšie postavenie ako v iných kútoch sveta. Oheň je srdcom domova, dáva teplo, svetlo a vyvoláva pocit bezpečia. Oheň je dôležitou súčasťou našich životov už od staroveku, pretože slúžil k nášmu prežitiu.

TAM, KDE SA TRADÍCIA DOTÝKA MODERNÉHO ŽIVOTA

Dnešné Nórsko je popisované ako vysoko vyspelá high-tech krajina. Napriek veľkému pokroku a moderným technológiám vytvára  oheň stále rovnako príjemnú atmosféru ako voľakedy. Nóri boli vždy na ohni závislí. Táto tradícia sa udržuje dodnes a Nóri sú krajinou s najväčším počtom pecí na domácnosť. Od svojho vzniku v roku 1984 je výroba krbov a pecí firmy Nordpeis ovplyvňovaná a utváraná nórskou históriou a tradíciami. Firma Nordpeis vyvinula počas  30 ročnej tradície širokú ponuku produktov, ktoré ponúkajú zaujímavé konštrukčné a estetické riešenia, ktoré uspokoja aj náročných zákazníkov.

  • Špeciálne navrhnutý, vystužený ľahký betón s vysokou odolnosťou voči teplu a teplotným výkyvom.
  • Jednoduchá, rýchla a čistá montáž.
  • Povrch je možné natrieť ľubovoľnou farbou, a tým ho prispôsobiť každému interiéru.
  • Dlhá doba sálania tepla zaisťuje hospodárne zásobovanie energiou.
  • Materiál výstelky THERMOTTE™ zabraňuje jej zadymeniu a usadzovaniu sadzí.
  • Vysoká teplota spaľovania až do 1280 °C vďaka výstelke THERMOTTE™.
  • Čisté horenie, neodolateľný pohľad do plameňov, optimálne využitie paliva.
  • Výstelka ohniska sa vyznačuje vysokou pevnosťou a odolnosťou proti nárazu