O nás

Kachliarstvo a Kominárstvo TATRAterm

Kachliarstvu, čiže stavbe kachľových pecí, sporákov a krbov sa venujeme od roku 2005. V roku 2008 sme sa stali členom Slovenského cechu krbárov a kachliarov, ktorý v súčasnej dobe pôsobí pod názvom Cech kachliarov.

Spolu s kachliarstvom sa venujeme aj remeslu KOMINÁRSTVO a poskytujeme komplexné kachliarske a kominárske služby.

Technológia stavieb
Materiály, ktoré pri našom remesle používame sú prvotriedne prírodné materiály ako napr. kachlice, šamot a rôzne šamotové tvarovky, kachliarska hlina, tehla ale aj najmodernejšie izolačné a iné progresívne materiály ako napr. superisol, brula-por, vermikulit,....

Pri samotnej technológii stavieb kombinujeme klasické postupy starých majstrov s tými modernejšími. Staviame aj s najlepšími rakúskymi a nemeckými technológiami ohnísk a ťahových systémov ( napr. bioohnisko 3), avšak nie sme len kachliari kopírujúci slepo cudzie postupy, ale máme aj vlastný vývoj a stavbu ohnísk a ťahového systému realizujeme aj technológiou Tatraterm.


 

Krby TATRAterm


Technológie krbov, ktoré ponúkame:

  • teplovzdušný krb: Krbová vložka je obstavaná izolačnou obstavbou. Väčšia časť výkonu je premenená na teplý vzduch.
  • hypokaustový krb: Je málo známy, ale napriek tomu najúčinnejší z hľadiska odovzdávania tepla. Nemá klasické teplovzdušné rozvody (mriežky). Má veľkú sálavú plochu.
  • akumulačný krb: Voľne stojace ohnisko na spaľovanie dreva (kozubová vložka) umiestnené v "otvorenej obstavbe", ale s viditeľným ohňom cez otváracie alebo horevýsuvné dvierka. Popri teplovzdušnom teple vzniká príjemné sálavé teplo cez akumulačný plášť pece.